Mój sekret na życie szczęśliwe

W tym miesiącu mija 5 lat od momentu, kiedy doświadczałam największego w moim życiu kryzysu.

Czasu, w którym doświadczałam zwątpienia, ogromnego żalu, fizycznie nie byłam w stanie pracować, moje ciało zbuntowało się, powiedziało: STOP. Bałam się, czy odzyskam zdrowie, czy będę jeszcze użyteczna, szczęśliwa, czy zrealizuję swoje marzenia.

Wyobraź sobie, że w tamtym czasie słyszałam wokół mnie głosy: ona już z tego nie wyjdzie. Znam takie przypadki, do końca swojego życia będzie musiała polegać na czyimś wsparciu…

A mnie nic bardziej nie przerażało, jak zmarnowanie mojego potencjału, pozostanie zależną od sytuacji, drugiej osoby, opinii innych, od myśli pozostania ofiarą swoich własnych negatywnych myśli, Pozostałoby mi życie, w którym nie czuję się  bezpieczna, nie jestem kochana, ani spokojna, nie realizuję swojego potencjału. Utykam.

 

To czego nauczyłam się od tego czasu, to żeby nigdy nie zawierzać ograniczonemu sposobowi myślenia o mnie samej.

 Nie ufać, kiedy pojawiają się negatywne myśli, tak samo jak zwątpienie i autosabotaż, czyli działania podejmowane wbrew sobie i na swoją niekorzyść.   Zrozumiałam, że trudne sytuacje, kryzysy, wypalenie zawodowe, choroby przychodzą do nas po to, żeby dać nam ważną informację o nas samych.  Dziś rozumiem uwarunkowania tamtej sytuacji i odczuwam współczucie do siebie, ukochuję siebie z tamtego czasu.

Istnieją szanse na odkrycie i uwolnienie nieograniczonych pokładów miłości w nas samych oraz odzyskaniem zablokowanej energii życiowej. Żeby to się wydarzyło potrzebna jest odpowiednia perspektywa, konkretne narzędzia, metody, drugi człowiek obok, który jest osadzony, i trzyma przestrzeń na Twoją rzecz. W pewnym sensie jest przewodnikiem, przewodniczką w procesie powracania do Siebie.

Niektórzy mówią, że rozwijamy się przez kryzysy.

Zgadzam się z tym i zarazem nie zgadzam.

Zgadzam się, ponieważ każdy kryzys zawiera w sobie potencjał do uruchomienia niesamowitej mocy. Jest szansą na zmianę starych nawyków, które już nam nie służą. Pożegnanie tych części nas samych, które powodują, że żyjemy przeciążeni, niepewni, obawiamy się o swoją przyszłość, zostawiamy siebie.

Nie zgadzam się, ponieważ możemy rozwijać się i wzrastać poprzez realizację naszych potrzeb, pragnień, poprzez rozwijanie życzliwości wobec siebie i innych, poprzez sięganie po marzenia  oraz odpowiednio wcześnie reagować na potencjalne zagrożenia, które mogą zachwiać naszym zdrowiem psycho-fizycznym. Znajomość siebie i tych zagrożeń jest bardzo ważna dla budowania życia szczęśliwego.  Tak samo ważne jak kierowanie się miłością wobec nas samych.

 

Moim SEKRETEM na budowanie szczęśliwego życia jest zajęcie się tym co jest teraz najważniejsze. Z uważnością, życzliwością i współczuciem.

 

Postawienie siebie na swoim miejscu. Nawet, jeśli to trudne i może spotkać się z krytyką oraz oporami wewnętrznymi. To jest to na co warto postawić w życiu najbardziej  – czyli na Siebie.

Z tego wypływa reszta. Szczęście naszych bliskich, energia do wykonywania pracy, przepływ w finansach.

Program Masterclass: Odbudowa energetyczna & wzrost potencjału  jest 4 miesięcznym programem w formule on-line podczas którego przekażę Ci wszystko to, co wiem na temat odbudowy fizycznej i energetycznej organizmu oraz życia wypływającego z nieograniczonej miłości do Siebie.

Nie obiecuję „gruszek na wierzbie”. Żeby być szczęśliwą (-ym), musimy też spotkać się z tym, co nieprzyjemne i wykonać „pewną pracę” na rzecz nas samych. Irytuje mnie, kiedy czytam ogłoszenia obiecujące „wieczne szczęście i spokój” w trzy dni… To nie jest możliwe z bardzo prostej przyczyny: odbudowa siebie w sytuacji przeciążenia stresem wymaga czasu, zmiana nawyków wymaga czasu, zorientowanie życia wokół swojego szczęścia – wymaga czasu. Tu są potrzebne: decyzja, cierpliwość i konsekwencja.

Program Masterclass Odbudowa psychiczna – wzrost potencjału umożliwia głęboką transformację osobistą i zawodową. Życie po takim doświadczeniu nigdy nie smakuje już tak samo.  Jest lżejsze i przyjemniejsze!

W dzisiejszym i kolejnych wpisach na blogu będę dzieliła się z Tobą zawartością tego 3 modułowego szkolenia, nawiązując do konkretnych umiejętności, które rozwinęłam wychodząc z mojego kryzysu, stając się kompletną, osadzoną, niezależną kobietą. Przedstawię też umiejętności, które będą rozwijać uczestnicy (uczestniczki) Masterclass. A po drodze przyszykowałam kilka bonusowych wydarzeń, o których już niedługo więcej!

Jeśli czujesz, że zależy Ci na lżejszym, spokojniejszym i wypełnionym osobistą i zawodową satysfakcją życiu, wejdź w link poniżej i zapoznaj się z Programem Masterclass.

UWAGA: można uczestniczyć w całości PROGRAMU jak i niezależnie w poszczególnych jego CZĘŚCIACH!

 

PROGRAM MASTERCLASSWCHODZĘ zobaczyć

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *