Rezonans w podejmowaniu decyzji

Dziś dzielę się z Tobą tym, jak ważna w moim życiu stała się umiejętność rozpoznawania  rezonansu z czymś – co ma zamiar wyłonić się w moim życiu. Równocześnie  – z poziomu świadomego  – jeszcze nie wiem, lub nie mam pojęcia  – co To będzie 💕. Nie wiem, gdyż nie jest to ani racjonalne, ani namacalne – gdzieś jednak głęboko wiem i czuję, że woła mnie coś Ważnego i pragnę za tym pójść.

WIĘCEJ o REZONOWANIU
Praktyka odkrywania tego, co ważne wymaga od Ciebie jedynie uważności na to, co subtelne i prawdziwe. Żeby zadbać o Siebie w tak delikatnym temacie, jak uchwytywanie rezonansu z tym, co pragnie się wyrazić w Twoim życiu, potrzebujesz: wyciszenia i zmniejszenia ilości bodźców (przynajmniej na chwilę w ciągu każdego dnia). Wystarczą 3 minuty w ciszy 🧘 🧘 🧘, 10 minutowy spacer w lesie lub w Parku 🌳🌳🌳. Oraz zwracania uwagi (na co dzień) na odczucia z ciała i na emocje, których doświadczasz i informacje, jakie one niosą dla Ciebie. Zachęcam Ciebie do stania się bardziej uważną/ym na poniższe elementy, które będą Ci komunikować o jakości, która  pragnie się przejawić w Twoim życiu.

Bądź bardziej uważny/-a na:
👉 odczuwanie energii w kontakcie z ludźmi, którzy reprezentują jakość, na której Ci zależy (z jakimi ludźmi rezonujesz?, z kim chcesz przebywać? kto Ciebie inspiruje?)
👉 pojawianie się ulgi i spokoju za każdym razem, kiedy dajesz uwagę temu czemuś – ulga będzie pojawiać się, kiedy dajesz uwagę temu, co ma dla Ciebie znaczenie; (kiedy odczuwasz ulgę? Kiedy odczuwam spokój? Z czym  / z kim łączę te jakości?)
👉 chęć robienia tego czegoś, lub działania na rzecz tego czegoś (kiedy mi się chce, kiedy odczuwam naturalną żywotność, motywację); (kiedy odczuwam żywotność, kiedy mam przypływ energii? Kiedy mi się chcę?)
👉 odczuwanie frustracji, napięcia, irytacji lub spadku energii, kiedy robisz coś przeciwnego do tego, z czym rezonujesz (co staje się ważne) – zawsze będzie tak, kiedy odchodzisz od Siebie i tracisz kontakt z rezonansem; (kiedy narasta we mnie frustracja, kiedy zaczynam się bardziej stresować?, czego mam dość?)
👉 przeczucie, że coś dobrego dzieje się w Twoim życiu, że obierasz dobry dla Siebie kierunek, nawet jeśli nie masz na to jeszcze racjonalnych, określonych w materii dowodów. (co mi podpowiada intuicja, kiedy czuję spokój w ciele?)

Dlaczego mogłoby stać się dla Ciebie ważne zwrócenie uwagi na to, z czym rezonujesz i co rezonuje z Tobą? Oraz w jaki sposób nawiązywać kontakt z rezonanansem – tego, co woła o uwagę i transformację?
Z mojego doświadczenia, uwrażliwienie na Swoje potrzeby i odpowiadanie na nie zawczasu pozwala Ci na bardziej uważne i efektywne podejmowanie decyzji. Nawiązywanie rezonansu z tym, co ważne dla Ciebie jest w pewnym sensie wołaniem najlepszej, pięknej wersji  Ciebie z przyszłości. Kontakt z tą częścią Ciebie i z tą jakością wspiera w podejmowaniu decyzji, które będą Twoje, w przeciwieństwie do podejmowania decyzji, które są z głowy, z tego kim byłeś kilka lat temu, ze starych, niefunkcjonalnych i bezużytecznych schematów myślenia o Sobie, innych i świecie, z tego, co uważamy, że powinniśmy, lub tego, czego oczekują inni, kultura lub nasze otoczenie.
Jeśli to, o czym piszę porusza Ciebie i chcesz zrobić pierwszy krok na rzecz Samej / Samego Siebie w swojej osobistej transformacji, zapraszam Ciebie na nieodpłatne spotkanie Coaching On-line Intro – link do zapisów: ZAPISUJĘ SIĘ

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *