„Ważne – Uważne rozmowy” 1 odcinek – rozmowa z Iwoną Ugorowską.

Iwonę poznałam w lutym, kiedy wracałam od koleżanki. Było zimno i ciemno. To, co przykuło moją uwagę to ciepłe światło w oknie kawiarni zlokalizowanej na parterze w dzielnicy, w której się urodziłam, na Zaspie.

„Światło i kawiarnia” w ciemny, zimowy wieczór oznaczają dla mnie to, co najprzyjemniejsze: ciepłą herbatę i dobrą kawę.

Zdecydowałam się na tą drugą, mimo że był już dość późno.

Kiedy weszłam do kawiarni,  pierwsze co mnie uderzyło, to energia tego miejsca. Jednym słowem mogę nazwać ją: „miłością”.

Byłam zaskoczona, że odczucie miłości – jest nie tylko we mnie, ale też wibruje w przestrzeni wokół mnie. Pierwsze skojarzenie, które mi przyszło na myśl to fakt, że ostatnio czułam taką wibrację w miejscu mojej praktyki medytacji w naszych polskich górach.

I tak poznałam Iwonę i Alicję, dwie siostry które współtworzą kawiarnię Makutra.

Przez ponad godzinę naszego spotkania  rozmawiałyśmy na temat kryzysu, na temat bycia w tym bardzo trudnym, „czarnym miejscu”, jakim jest kryzys osobisty: u mnie była to depresja, przez którą przeszłam w latach 2015-2017 u Iwony diagnoza nowotworowa. Nasza rozmowa dotykała bardzo trudnych, mocnych miejsc, tak bardzo specyficznych dla kryzysu: lęku o siebie, lęku o przyszłość, niewiedzy, dezorientacji, braku poczucia bezpieczeństwa, głębokiego smutku, braku nadziei.

Równocześnie kiedy mówiłyśmy o swoich doświadczeniach, całość tych trudności była jakby zanurzona w oceanie miłości. W bezkresie czegoś większego od nas samych. Biły z naszej rozmowy moc, uważność, doświadczenie i mądrość.

Dotknęłyśmy w tej rozmowie wymiaru duchowego kryzysu. Tego, że kiedy doświadczamy cierpienia, bycia w bardzo ciemnym, trudnym miejscu, zarazem mamy szansę się przebudzić – co jest i było doświadczeniem moim i Iwonki. Rozmawiałyśmy o kryzysie jako o etapie w drodze po siebie. W drodze do lepszego życia.

Tutaj możesz odsłuchać Rozmowę  z Iwoną Ugorowską na temat tego, jak radzić sobie w kryzysie, który spada na nas jak „grom z jasnego nieba”.

Ważnymi wątkami rozmowy są:

👉 Co robić / czego nie robić kiedy pojawia się kryzys?

👉 Jak funkcjonować w kryzysie, który trwa dłużej?

👉 Czy kryzys może być szansą na przebudzenie?

👉  Jak rozumieć duchowy wymiar kryzysu osobistego?

Iwona Ugorowska – Artystyczna dusza, założycielka kawiarni Makutra.

Marta Czepukojć – life-coachka, bodyworkerka, buddystka

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *